eGazeta

 • Pierwsze spotkanie dotyczące wdrożenia systemu bibliotecznego Alma
  22/10/2021

  Biblioteka w chmurze

  Biblioteka Uniwersytecka UWM wdraża chmurowy system biblioteczny Alma. Dzięki niemu dołączy do grona najnowocześniejszych tego typu placówek na świecie.
 • Cenile Ece, Efnan Ezene stoją wśród zieleni
  21/10/2021

  Turecka turystyka na polskich wzorach?

  Nie wozi się drew do lasu. Po co więc doktorantki z wydziału turystyki z Turcji, kraju, do którego chętnie podróżują miliony osób, przyjechały na UWM? Co chciały zobaczyć na Warmii?
 • portrety: prof. Jankowski, Kordan i Wilde
  20/10/2021

  Naukowcy UWM w radzie Instytutu Ogrodnictwa

  Prof. Jankowski z Katedry Agrotechnologii i Agrobiznesu, prof. Kordan z Katedry Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej oraz prof. Wilde z Katedry Drobiarstwa i Pszczelnictwa to przedstawiciele UWM w nowej Radzie Naukowej Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.
 • uczestnicy projektu InnoDairyEdu
  19/10/2021

  Projekt InnoDairyEdu zakończony

  Naukowcy z uniwersytetów w Tesalii (Grecja), Parmie (Włochy), Leon (Hiszpania) oraz z Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM spotkali się, aby podsumować kończący się projekt InnoDairyEdu. Zadanie realizowane było na naszej uczelni.
 • prof. Grzybowski odbiera nagrodę
  18/10/2021

  Prof. Grzybowski z nagrodą Wielkopolskiej Izby Lekarskiej

  Prof. n. med. Andrzej Grzybowski – okulista otrzymał nagrodę nie za osiągnięcia naukowe czy kliniczne, lecz za… krzewienie pamięci historycznej. W poznawaniu historii medycyny widzi duże korzyści dla studentów i lekarzy w każdym wieku.
 • Centrum Symulacji Medycznej USK
  15/10/2021

  Uniwersytecki Szpital Kliniczny zakończył projekt "Onkoinnowacje"

  Szkolenie kadry medycznej i doposażenie pracowni w najnowocześniejszy sprzęt, czyli projekt „Onkoinnowacje” realizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie dobiegł końca. Dzięki niemu będzie możliwe szybsze diagnozowanie pacjentów, którzy wymagają badań i zabiegów operacyjnych w zakresie leczenia onkologicznego.
 • Wernisaż Artystycznej Rezerwy Twórczej
  14/10/2021

  Dziesięć lat tworzenia piękna

  Pod takim tytułem odbyła się 14 października jubileuszowa wystawa Artystycznej Rezerwy Twórczej, czyli artystów nieprofesjonalnych związanych z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.
 • doktorantki z dyplomami siedzą
  14/10/2021

  Uroczyste posiedzenie Senatu w Dniu Edukacji Narodowej

  Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią społeczność uniwersytecka miała wreszcie możliwość świętowania Dnia Edukacji Narodowej. To święto jak żadne inne skłania do refleksji i podsumowań.
 • dr Marek Salamonowicz
  13/10/2021

  UWM otwiera dostęp do badań i publikacji

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski wdraża politykę otwartego dostępu do publikacji i badań naukowych. Działania te koordynować będzie dr hab. Marek Salamonowicz z Wydziału Prawa i Administracji.
 • Jubileusz Wydziału Prawa i Administracji połączony z inauguracją roku akademickiego na wydziale
  12/10/2021

  Jubileusz Wydziału Prawa i Administracji

  Rok akademicki 2020/21 był wyjątkowy dla Wydziału Prawa i Administracji UWM, ponieważ był rokiem jubileuszowym. Zwieńczeniem obchodów 20-lecia wydziału była uroczysta inauguracja kolejnego już roku akademickiego.

Strony