eGazeta

 • Ryszard Myhan
  14/04/2021

  Nowy profesor Ryszard Myhan

  Prof. Ryszard Myhan z Wydziału Nauk Technicznych UWM tytuł profesora nauk technicznych otrzymał 21 lipca 2020 r.
 • delegacja rektorów składa kwiaty pod Kamieniem Katyńskim
  13/04/2021

  Będziemy o nich wiecznie pamiętać

  Co roku w kwietniu pod pamiątkowym głazem w Alei Ofiar Katyńskich władze Uniwersytetu, przedstawiciele studentów i pracowników składają w dowód pamięci wieńce oraz zapalają znicze.
 • 13/04/2021

  Lingwistyka w biznesie zaprasza na Tydzień Otwartych Drzwi

  Cykl wykładów i spotkania w internetowej kawiarence czekają na zainteresowanych studiowaniem lingwistyki w biznesie. Od 12 do 16 kwietnia trwa Tydzień Otwartych Drzwi LwB.
 • Prof. dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska
  12/04/2021

  Sięgnąć do korzeni

  Nazwisko to ważna część nie tylko historii rodu, ale i naszego dziedzictwa kulturowego – twierdzi prof. Alina Naruszewicz-Duchlińska z Katedry Języka Polskiego Instytutu Językoznawstwa UWM, naukowo zajmująca się antroponimią i genologią lingwistyczną. Od 9 lat prowadzi portal Genezanazwisk.pl.
 • Dorota Dec-Kordek
  09/04/2021

  Dorota z nagrodą szefa ABW

  Dorota Dec-Kordek - absolwentka administracji na Wydziale Prawa i Administracji UWM za swą pracę magisterską, którą obroniła w lipcu 2020 r. dostała 5, a niedawno w konkursie szefa ABW otrzymała wyróżnienie.
 • pielęgniarka pokazuje jak robić zastrzyk
  09/04/2021

  UWM szkoli do szczepień przeciwcovidowych

  Sto pięćdziesiąt siedem osób - farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów medycznych szkoli się od 8 kwietnia w Centrum Symulacji Medycznych UWM. Do czego się przygotowują?
 • studenci robią oględziny zwłok, pozoranta
  07/04/2021

  UWM z dodatkowym wsparciem na kryminologię

  Ponad 600 tys. zł otrzyma UWM na rozwój nowoczesnej infrastruktury naukowej. Dzięki tym środkom rozbuduje i zmodernizuje nowoczesną pracownię - Laboratorium Kryminalistyczne na Wydziale Prawa i Administracji.
 • Maciej Florczyk w laboratorium
  06/04/2021

  Co może kryć "czarna materia" DNA?

  Do tej pory nie znamy roli, jaką pełnią w organizmie ludzkim lncRNA, czyli długie niekodujące cząsteczki kwasu rybonukleinowego. Ich tajemnice próbują rozszyfrować naukowcy z UWM.
 • 01/04/2021

  Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu na UWM

  Kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W akcję od kilku lat włącza się także Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, ale osoby w spektrum autyzmu wspiera cały rok.
 • pracownicy Katedry Inżynierii Ochrony Wód i Mikrobiologii Środowiskowej
  01/04/2021

  Dobry rok transferowy

  Biznes chce współpracować i współpracuje z UWM. Pomimo pandemii i pracy zdalnej oraz spowolnienia gospodarki, UWM rok 2020 pod względem transferu osiągnięć naukowych do gospodarki może zaliczyć do bardzo udanych.

Strony