50. Konferencja Muzykologiczna Związku Kompozytorów Polskich "Muzyka kobiet. Kobiety w muzyce"

plakat konferencji Kobiety w muzyce
W imieniu organizatorów Wydział Sztuki i Instytut Muzyki zapraszają na 50. Konferencję Muzykologiczną Związku Kompozytorów Polskich pt. Muzyka kobiet. Kobiety w muzyce.

Konferencja odbędzie się w dniach 9-11 września w budynku Centrum Ekspozycyjnego Stara Kotłownia. Wątkiem przewodnim wydarzenia jest fenomen muzyki kobiet, a także ich udziału w szeroko rozumianej kulturze muzycznej.

W trakcie trzydniowej debaty naukowcy z polskich i zagranicznych ośrodków będą więc prezentować swoje przemyślenia nad kobiecą kulturą muzyczną w szerokim spektrum twórczości, wykonawstwa, recepcji, a także refleksji o muzyce.

Konferencja odbywa się z okazji obchodów 50-lecia Instytutu Muzyki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert kameralny (10.09. godz. 17:30) w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, na którym zaprezentowana zostanie twórczość współczesnych polskich kompozytorek: Krystyny Moszumańskiej-Nazar, Anny Ignatowicz-Glińskiej i Bettiny Skrzypczak.

Konferencja odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Olsztyna oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Patronat medialny sprawuje Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.  

Szczegółowy program dostępny w pliku PDF - Program 50. Konferencji Muzykologicznej Związku Kompozytorów Polskich "Muzyka kobiet. Kobiety w muzyce". 

 

w kategorii