Akademia Biznesu UWM przedłuża rekrutację

Do niedzieli 24 października przedłuża rekrutację Akademia Biznesu UWM. Skorzystaj z szansy i naucz się robić biznes!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na 4.edycję projektu „Akademia Biznesu”. otrzymał 300 tys. zł dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rekrutacja do niej została przedłużona do 24 października.

Szansę na udział w zajęciach, które rozpoczną się w listopadzie, ma 30 osób, czyli studenci i doktoranci z UWM oraz po raz pierwszy – 10 osób spoza UWM w wieku 21-28 lat. Chodzi o upowszechnienie akademii w całym województwie.

- Po roku przerwy spowodowanej pandemią wznawiamy swoją działalność. Jest to specyficzna forma kształcenia w oparciu o wysokie kompetencje. Rozpoczęcie zajęć planujemy na początek listopada. Współpraca z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie układa nam się dobrze i mam nadzieję, że tę inicjatywę będziemy realizowali również w przyszłości. Jest to przede wszystkim znakomita promocja województwa warmińsko-mazurskiego - tłumaczy prof. dr hab. Jerzy Jaroszewski, prorektor ds. polityki naukowej i badań UWM.

Akademia Biznesu to unikalna w skali kraju szkoła dla studentów i doktorantów ze wszystkich uniwersyteckich wydziałów. Przygotowuje bezpłatnie swoich słuchaczy do prowadzenia działalności gospodarczej. Podpowie, jak założyć firmę typu start-up, jak przygotować profesjonalnie biznesplan. Wszystko to pod okiem profesjonalistów, którzy sami prowadzą działalność gospodarczą i którzy będą dla słuchaczy mentorami w przygotowaniu całej dokumentacji oraz modelu biznesu, który ostatecznie będą chcieli wprowadzić na rynek.

- Akademia Biznesu jest przeznaczona dla tych studentów i doktorantów z naszego Uniwersytetu oraz innych osób, które są zainteresowane biznesem lub też już mają pomysł na jakiś biznes. Pod swą opiekę przyjmie także prowadzących projekty naukowo-badawcze, którzy chcieliby je skomercjalizować - mówi dr hab. Bogdan Włodarczyk, prof. UWM, dyrektor akademii.

Zajęcia odbywają się popołudniami, 2 lub 3 razy w tygodniu. To już 4. edycja programu. W 2020 r szkoła nie działała z powodu pandemii. W poprzednich jej edycjach uczestniczyli studenci z 12 wydziałów UWM.

Rekrutacja będzie przebiegać 2-etapowo. Najpierw należy się zarejestrować poprzez system internetowy. Potem odbędą się rozmowy kwalifikacyjne. To spotkanie indywidualne z osobami z praktyki gospodarczej, z przedsiębiorcami, psychologiem biznesu i z osobą od zarządzania.

- Jest to komisja, która ostatecznie podejmuje decyzję, kogo przyjmujemy do szkoły. Na tym spotkaniu kandydat będzie mógł zaprezentować swój pomysł na biznes albo swoje zainteresowania działalnością w praktyce gospodarczej, ekonomią, finansami - uzupełnia prof. Włodarczyk.

Więcej informacji znajdziecie na stronie: akademiabiznesu.uwm.edu.pl