Biegaczki z UWM najszybsze w Polsce

Biegi przełajowe to mocna strona uniwersyteckiego sportu. Z Akademickich Mistrzostwa Polski nasze biegaczki wróciły ze złotym medalem w klasyfikacji generalnej i uniwersyteckiej.

W dniach 23-24 marca odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Tym razem zostały rozegrane w Siemianowicach Śląskich, a przygotował je AZS Katowice. Przez minioną dekadę impreza odbywała się w Łodzi. Nasi zawodnicy wygrywali tam co najmniej 5 razy. Można by przypuszczać, że łódzka, płaska trasa była bardzo przychylna ekipie naszego AZS i że nasi zawodnicy startowali na niej niemal z zamkniętymi oczami.

Nieprawda, to nie trasa była przyczyną dobrych rezultatów naszych studentów w ubiegłych latach. A zatem co? To efekt właściwego przygotowania, dobrej forma i chęć godnego reprezentowania UWM. Potwierdziła to trasa siemianowicka. Na bardzo trudnym i nieznanym torze, na którym co kilkaset metrów był to piach, to błoto, trociny i liczne górki zawodniczki z AZS UWM Olsztyn pokonały wszystkie rywalki. Zdobyły pierwsze miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji wśród typów uczelni. W mistrzostwach uczestniczyły drużyny z całej Polski - z uniwersytetów, AWF-ów oraz uczelni medycznych, technicznych, przyrodniczych etc. Konkurencja była olbrzymia. W biegu na 3 km startowało 159 kobiet a w biegu na 6 km – 96, z 44 uczelni.

Naszym panom w tym roku nie udało się odnieść sukcesu, ale wierzymy, że za rok powrócą na podium, jak to bywało w ubiegłych latach.

Kobiety rywalizowały na dwóch dystansach: 3 km i 6 km, mężczyźni natomiast mieli do pokonania 4,5 km oraz 9 km.

Kobiety: Martyna Budziłek (3 km) WNoŚ, Justyna Bogusz (6 km) WNoŚ, Julita Hryciuk (3 km) WMW, Justyna Kaczmarczyk (3 km) WMW, Milena Kędzia (6 km) WNM, Aleksandra Lisowska (6 km) WNS, Beata Milanowska (3 km) WGIPiB, Krystyna Pieczulis (6 km) SWFiS, Magdalena Trzeciak (6 km) WGIPiB.

Mężczyźni: Damian Lewandowski (4,5 km) WPiA, Michał Ratuszyński (4,5 km) WNM, Dariusz Reginia (4,5 km) WNT, Ryszard Sudujko (4,5 km) WMiI, Piotr Tyski (4,5km) WNE, Kacper Wiesiołek (4,5 km) WNT.

KPS

w kategorii