Dzień Otwarty Wydziału Biologii i Biotechnologii

budynek Collegium Biologiae
Wydział Biologii i Biotechnologii UWM zaprasza 28 maja i 2 czerwca o godz. 11.00 na Dzień Otwarty. Na zainteresowanych studiami na wydziale czekają wirtualne wizyty w laboratoriach i spotkania z wykładowcami.

Dla wszystkich zainteresowanych biologią, mikrobiologią i biotechnologią, a szczególnie dla osób, które chciałyby podjąć studia na naszym wydziale, przygotowaliśmy coś bardzo szczególnego: wirtualne wizyty w naszych laboratoriach naukowych i dydaktycznych.

Podczas krótkich, tematycznych wycieczek, będzie można zobaczyć jak prowadzone są tu badania naukowe i zajęcia dydaktyczne oraz przyjrzeć się wyposażeniu pracowni badawczych i dydaktycznych.

Otwarte drzwi Wydziału Biologii i Biotechnologii odbędą się w formie on-line na platformie Google Meet. Goście mogą logować się na spotkanie w dowolnym czasie, po wpisaniu w przeglądarce linku do spotkania lub po jego kliknięciu na stronie wydziału.

Nie jest konieczne posiadanie konta gmail. Po zalogowaniu nastąpi automatyczne przekierowanie na spotkanie. W czasie spotkania prosimy o wyłączenie kamerek internetowych i mikrofonów.

Link do spotkania:  https://meet.google.com/qqc-sqnu-wrd

Plan Dnia Otwartego

• 11.00   Fascynujący świat zwierząt, Katedra Zoologii
  • 11.10   Rośliny - tajemnica długowieczności, Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody
  • 11.25   Z ekologią w przyszłość, Katedra Ekologii i Ochrony Środowiska
  • 11.35   Tajemnice laboratorium biochemicznego, Katedra Biochemii
  • 11.45   Magiczne laboratorium - zobaczyć niewidoczne, Kat. Anatomii i Fizjologii Zwierząt
  • 11.55   Różne oblicza bakterii i grzybów, Katedra Mikrobiologii i Mykologii
  • 12.05   Sekretne życie roślin. Katedra Fizjologii, Genetyki i Biotechnologii Roślin
  • 12.15   Laboratorium do zadań specjalnych;  Laboratorium Diagnostyki Molekularnej
  • 12.25   Dlaczego warto studiować na Wydziale Biologii i Biotechnologii, spotkanie z przedstawicielami samorządu studenckiego.