Erasmus zachęca do wyjazdu

studenci przy biurku
Chcesz wyjechać na studia zagraniczne albo na zagraniczną praktykę zawodową z programu Erasmus+? Nie zwlekaj z decyzją. Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej UWM czeka na twoje zgłoszenie.

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej UWM przyjmuje zgłoszenia chętnych na wyjazdy zagraniczne. Możliwości oferuje dwie – wyjazd na studia oraz wyjazd na praktykę zawodową.

Studia za granicą to oferta dla wszystkich studentów ze wszystkich lat. Praktyki zawodowe za granicą, które zakończyć się muszą przed upływem 1 roku od skończenia studiów to oferta dla studentów wszystkich kierunków i lat studiów. Studenci, którzy zakwalifikują się do programu Erasmus+ otrzymują stypendium. Wynosi ono od 450 do 620 euro miesięcznie w zależności od kraju. Co trzeba zrobić, aby zostać Erasmusem?

- Wybrać uczelnię lub firmę, do której chce się jechać, złożyć wniosek w USOS-webie - jeśli chce się jechać na studia lub na stronie Biura ds. Współpracy Międzynarodowej UWM - jeśli się chce jechać na praktykę, zgłosić do koordynatora wydziałowego i skompletować potrzebne dokumenty -wyjaśnia Mateusz Pikuliński z Biura ds. Współpracy Międzynarodowej.

Więcej informacji: bwm.uwm.edu.pl/ersmus

 

w kategorii