O historii i wojsku (nie)codziennie. Instytut Historii zaprasza

plakat wydarzenia
Instytut Historii UWM zaprasza na cykl wykładów online pod hasłem "O historii (nie)codziennie" i "O wojsku (nie)codziennie”’.

Pracownicy kierunków historia, wojskoznawstwo oraz interdyscyplinarnych studiów strategicznych zaprezentują wyniki swoich dociekań naukowych oraz zagadnienia historyczne od antyku po czasy współczesne z różnych perspektyw badawczych. Przypomną ważne rocznice w dziejach naszego narodu, interesujące – znane i anonimowe portrety bohaterów z przeszłości w pryzmacie najnowszych ustaleń, ale również zagadnienia historyczne w różnych ujęciach.

Nie zabraknie wątków poruszających historię wojskowości, kultury i prywatności.

Cykl wystąpień: "O historii (nie)codziennie" i "O wojsku (nie)codziennie” publikowany na stronie FB Instytutu Historii (https://www.facebook.com/InstytutHistoriiUWMwOlsztynie/) to nie tylko wykłady, ale także wywiady, dyskusje historyków, promocje najnowszych publikacji.

Zapraszamy wszystkich mających potrzebę zaspokojenia ciekawości przeszłości, poznania czynników wpływających na bieg historii, czy zajrzenia do epok minionych „przez dziurkę od klucza”. Do udziału w tej inicjatywie  zachęcamy również studentów, którzy chcą się podzielić swoją historyczną pasją.

Zainteresowanych prosimy o kontakt e-mail: maria.korybut-marciniak@uwm.edu.pl