Kloszart zaprasza na Maraton Teatralny

"Rozpoczynamy nowy sezon teatralny z wysokiego C!" – informuje Teatr Kloszart i... zaprasza na Maraton Teatralny! Spektakle będą wystawiane w dniach 14-16.10.2022 o 19.00 w Auli Teatralnej Wydziału Humanistycznego UWM przy ul. Obitza 1 w Olsztynie.

Spektakle, których premiera odbyła się wiosną (tą wczesną i tą późną), Teatr Kloszart zagra dla swoich widzów ponownie. Wstęp jest darmowy, a wydarzenia nie warto przegapić, bo aktorzy zaznaczają, że niektóre z tytułów znikną z ich repertuaru. To może być więc ostatnia szansa, by zapoznać się ze wszystkimi propozycjami naszego uniwersyteckiego Teatru.

REPERTUAR

KANDYDATKI NA ŻONĘ - 14 października o godz. 19:00
Komedia kostiumowa z tajemniczym romansem w roli głównej.
Młody panicz, Wiktor, zostaje wplątany w matrymonialną intrygę wujostwa. Sytuacja zmusza go do podjęcia radykalnych decyzji. Każdy krok młodzieńca pilnie monitoruje służba, z którą chłopak ma nietypowe relacje.
Komu Wiktor zaproponuje wspólne życie? Doświadczonej kuzynce ciotki? Frywolnej faworytce wuja? Bujającej w obłokach dziewuszce czy twardo stąpającej po ziemi kobiecie?
Co jeśli jednak serce już zdecydowało, a teraz wystarczy tylko odważyć się, by pójść za jego głosem?

Andrzej Dembończyk
Koordynatorzy:
Magdalena Gudaczewska
Julia Ingarden
Julia Jankowska
Wiktoria Pelczarska
Diana Rosłoń
Tomasz Celler
Wojciech Piłat
Dominik Gabara
Muzyka:
Andrzej Śleszyński
Wsparcie scenograficzne:
Adam Wąsowski
***
Informujemy, że spektakl nie ma ograniczeń wiekowych.

WINDA - 15 października o godz. 19:00
Adaptacja sztuki Géralda Sibleyrasa „Napis".
Kloszarci postanowili przenieść francuską czarną komedię na polski grunt. Uprzedzamy, że w ich wydaniu jest to komedia unikająca cenzury, nieszczędząca sobie komentarzy na temat aktualnych wydarzeń.
W pewnym nowoczesnym blockhousie, zamieszkałym przez deklarujących otwartość, tolerancję i poprawność polityczną mieszkańców, pojawia się wulgarny napis dotyczący jednego z lokatorów. To z pozoru nieistotne zdarzenie przeradza się w aferę i narusza struktury świętego spokoju domowników, przyczyniając się do wielu groteskowych sytuacji.
Spektakl opowiada o pozornie ludzkiej życzliwości i pogubieniu ludzi w szybko zmieniającym się świecie. Zalanie informacjami często wiąże się z bezrefleksyjnie powtarzanymi sloganami i rezygnacją z zagłębiania się w nowe teorie czy trendy.

Gérald Sibleyras/ Zespół
Ewelina Jasińska
Magdalena Strzelec
Mateusz Mankiewicz
Maciej Słowikowski
Techniczne:
Natalia Konończuk
Technik:
Piotr Dołowy
***
Informujemy, że spektakl ze względu na występowanie wulgarnego języka i przekleństwa ma ograniczenie wiekowe 16+.

NIE ODBIERAJ! - 16 października o godz. 19:00
Spektakl, w którym po odebraniu jednego telefonu może zmienić się całe życie...
Co byś zrobił, gdyby wpadła ci w ręce dzwoniąca komórka, a ty po jej odebraniu zostałbyś wzięty za kogoś, kim nie jesteś? Na to pytanie będzie musiała odpowiedzieć sobie główna bohaterka spektaklu – Jean.
„Nie odbieraj" to czarna komedia ze zdumiewającą intrygą i trudnymi do przewidzenia perypetiami.
Amerykańska pisarka – Sarah Ruhl zaskakuje swoje postaci niecodziennymi sytuacjami. Napisana przez nią historia jest mieszanką świata dobrze nam znanego i tego dalekiego od realności, jak świat umarłych (niczym z obrazu Edwarda Hoppera – „Nocne marki").
Dodatkowo historia wprowadza widza w relacje widoczne w kulturze społeczeństw rozwiniętych, które wiążą się z zagubieniem, chaotycznością i przebodźcowaniem.

Sarah Ruhl
Wsparcie reżyserskie:
Ewelina Jasińska
Justyna Lica
Wiktoria Pelczarska
Jarosław Jakimicha
Adam Wąsowski
Techniczny:
Telefonistka:
Natalia Konończuk
"Balet parasoli":
Magdalena Gudaczewska
Zuzia Konopko
Andrzej Kraśnicki
Mateusz Mankiewicz
Julita Pawlukowska
Maciek Słowikowski
***
Teatr Kloszart prosi widzów o założenie ciemnego/czarnego stroju.
Informujemy, że spektakl ma ograniczenie wiekowe 16+