Kortowiada 2017

plakat Kortowiady
Zbliża się 58. edycja olsztyńskich juwenaliów (17-21 maja). Nie zabraknie znanych artystów i nowych atrakcji. Co dokładnie w tym roku zobaczą i usłyszą uczestnicy Kortowiady?

Przez cały rok członkowie samorządu studenckiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego przygotowują Kortowiadę, a wszystko po to, aby urządzić najlepsze juwenalia w Polsce. Oficjalne rozpoczęcie imprezy odbędzie się w czwartek 18 maja na Starym Mieście (ul. Prosta) godz.10. Parada wydziałów przejdzie ulicami: Mochnackiego, Śliwy, Aleją Warszawską, Heweliusza, M. Oczapowskiego, Prawocheńskiego, aby zakończyć go na stadionie uniwersyteckim w Kortowie. Tam odbędą się wybory najpiękniejszej studentki.

Oficjalne otwarcie poprzedzi w środę (17. 05.)m.in. Kortowiadowy bieg przełajowy i turniej wystroju akademików. W piątek (19.05.) ważnymi wydarzeniami będą turniej dziekanów i gier komputerowych oraz bój wydziałów. W sobotę organizatorzy zapraszają do udziału w turnieju frisbee (latające dyski) i na tradycyjny boj akademików. W niedzielę nie można ominąć śniadania na plaży kortowskiej i meczu błotnego w piłkę nożną.

Na tegorocznej Kortowiadzie pojawi się ponadto grono znakomitych artystów. Po raz pierwszy na Górce Kortowskiej wystąpią dwa zagraniczne zespoły: Remady & Manu-L oraz Inna. Oprócz nich będzie można usłyszeć takie zespoły, jak: Perfect, Kombi, Pidżama Porno, Peja/Slums Attack, Piękni i Młodzi w piątek oraz Taco Hemingway, Lemon, Agnieszka Chylińska, Enej, Dj Omen & Motion w sobotę. W czwartek w namiocie Disco i dance zaprezentuje się: Power Boy, Loverboy, Cliver, Defis i Playboys. Na scenie folkowo-szantowej usłyszymy: Future Folk, Wodny Patrol, Szkocką Trupę, Żeglarzy Portowych, Horpynę i Akademicki Klub Turystyczny UWM. Ponadto odbędzie się 8. edycja studenckiego festiwalu KortoFest, czyli przegląd młodych talentów. Co nowego czeka jeszcze na uczestników olsztyńskich juwenaliów?

20 maja w namiocie Trap&Rap zagra duet Kai + Zen oraz wystąpi Quebonafide. Powróciła również ciesząca się popularnością Bitwa o Kortowo, czyli bitwa freestyle’owa.  Dzięki pieniądzom darowanym przez sympatyków Kortowiady zobaczymy pokazy akrobacji motocyklowych.

Organizatorem tegorocznej Kortowiady - najlepszych polskich juwenaliów - jest niezmiennie Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM, natomiast głównymi sponsorami są: Kompania Piwowarska Lech i sieć telefonii komórkowej Play.

Szczegółowy program Kortowiady na stronie http://kortowiada.pl/ lub na kortowiadowym profilu na FB.

Wioleta Wróbel, studentka

w kategorii