Kortowo miejscem rozmowy o przyszłości

Potencjał Kortowa jako miejsca sprzyjającemu zarówno owocnym dyskusjom, jak i odpoczynkowi, został dostrzeżony przez inicjatorów wydarzenia Campus Polska Przyszłości, którzy wystąpili o zgodę na wynajęcie terenu miasteczka akademickiego. Organizatorem wydarzenia, odbywającego się od 27 sierpnia do 2 września w Olsztynie, jest ruch Wspólna Polska Rafała Trzaskowskiego.

Tak jak w czasie roku akademickiego, tak i w wakacje, Kortowo jest wypełnione młodzieńczą energią. Miasteczko akademickie ze swoimi walorami przyrodniczymi i infrastrukturą skrojoną na miarę potrzeb młodych ludzi, uwielbiane jest nie tylko przez studentów, ale i przez organizatorów kolonii czy sportowych zgrupowań, korzystających z jego gościnności pod nieobecność żaków. Nic więc dziwnego, że zainteresowani wynajęciem infrastruktury kortowskiej byli organizatorzy Campusu Polska Przyszłości, wydarzenia skierowanego do osób wieku od 18 do 35 lat. Impreza promowana jest m.in. jako innowacyjna szkoła letnia dla młodych liderów społecznych.

Organizatorzy Campusu przeprowadzili nabór, w którym wzięło udział około 4,6 tys. osób. Spośród nich wybrano tysiąc młodych ludzi. Wezmą oni udział w debatach, warsztatach i spotkaniach z ekspertami w różnych dziedzinach. Wśród panelistów i prelegentów, jak dowiadujemy się ze strony internetowej organizatorów, znaleźli się politycy (także zagraniczni), naukowcy, przedstawiciele świata kultury i nie tylko. Warto dodać, że wydarzenie nie będzie dostępne dla osób postronnych.

W programie Campusu Polska Przyszłości jest około stu wydarzeń, które podzielono na dwie sekcje. Pierwsza z nich przyjmie formę debat i spotkań z ekspertami, druga będzie miała charakter kojarzący się z formułą festiwali. Na kortowskiej scenie pojawią się więc Brodka, Krzysztof Zalewski, Organek, Natalia Przybysz i Kamila Malik. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział także w spektaklach teatralnych i wydarzeniach sportowych.

Jeśli chodzi o panele eksperckie i dyskusyjne, to organizatorzy pogrupowali je w cztery bloki tematyczne: „Społeczeństwo przyszłości i wolności”, „Polska-Europa-Świat”, „Człowiek i technologia” oraz „Klimat i zdrowie”.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych organizatorzy zapewniają, że dzięki Campusowi Polska Przyszłości Olsztyn ma się stać jednym „z najbardziej rozdyskutowanych miejsc w Polsce, a być może i na całym świecie. Miejscem pełnym ciekawych gości, a przede wszystkim – młodych ludzi ciekawych świata. Miejscem wymiany opinii i doświadczeń. Miejscem dialogu, rozmowy, czasami pewnie także sporu. Miejscem świetnej zabawy podczas aktywności sportowych, kulturalnych i koncertów”.

w kategorii