Kortowski Mikołaj - IX edycja

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM zaprasza do udziału w IX edycji Kortowskiego Mikołaja. Tym razem pomagamy Marcie - studentce pracy socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych UWM.

Kortowski Mikołaj to zbiórka charytatywna organizowana rokrocznie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie w celu koleżeńskiego wsparcia studenta w trudnej sytuacji. Co roku pomoc jest przeznaczona innej osobie. Pieniądze są zbierane do puszek przez wolontariuszy Samorządu Studenckiego na wszystkich wydziałach, jak i na terenie całego Kortowa, ale również zdalnie, przy współpracy z Allegro Charytatywni.

Na Allegro Charytatywni można znaleźć wiele ofert, które można wylicytować. Jeśli ktoś chce wesprzeć akcję, powinien wybrać „cegiełkę” o odpowiadającej mu kwocie. Liczy się każda złotówka!

W ramach IX edycji Kortowskiego Mikołaja zbiórka prowadzona jest dla Marty Burzyńskiej. Marta w wieku 7 miesięcy zachorowała na sepsę, w wyniku której amputowano jej obie nogi poniżej kolan. Dodatkowo w ramach powikłań zdiagnozowano u niej chorobę zwyrodnieniową stawów i wyłuskanie kości lewej dłoni. Marta jest studentką I roku pracy socjalnej na Wydziale Nauk Społecznych i pełni funkcję starosty roku. Aktywnie działa jako wolontariuszka w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gdzie zajmuje się m.in. zajęciami sportowymi dla dzieci z niepełnosprawnościami. Uśmiechnięta, radosna i chętna do pomocy drugiemu człowiekowi.

Link do Allegro Charytatywni znajduje się TUTAJ.

w kategorii