Mistrzostwo dla AZS UWM Olsztyn Lakers!

Deszcz nie stanął na drodze do zwycięstwa naszej drużynie. Futboliści z AZS UWM Olsztyn Lakers nie pozostawili żadnych niedopowiedzeń w sferze swojej przewagi nad przeciwnikami. Wygrali w Kortowie z drużyną Jaguars Kąty Wrocławskie 58:0 i zdobyli tytuł mistrzów PFL2.

Od samego rozpoczęcia spotkania było wiadomo, że pogoda nie będzie sprzymierzeńcem futbolistów. AZS UWM OLsztyn Lakers i Jaguars Kąty Wrocławskie mecz o finał rozegrali na kortowskim stadionie UWM w deszczu. Mimo tego olsztyńska drużyna bez większego trudu zrealizowała plan konsekwentnie wdrażany przez cały sezon, zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w lidze PFL2. Przewaga Lakersów nad przeciwnikami była wyraźna, co doskonale odzwierciedla wynik meczu. Na koniec spotkania na tablicy widniało 58 punktów dla gospodarzy. Goście nie zdobyli ani jednego punktu. 

Najskuteczniejszymi zawodnikami finału byli: Alonzo Brock, Łukasz Markowski i Maks Szyszko. Ten ostatni otrzymał statuetkę MVP. A do zwycięstwa swoje punkty dołożyli także: Patryk Grabowski, Krzysztof Bartwicki i Marcin Piłat.

Przypomnijmy, że Lakersi po sezonie zasadnicznym byli drużyną z najlepszym bilansem zwycięstw. Puchar, po który tak pewnie sięgnęli w Kortowie, jest więc nagrodą za niezwykle udany sezon.

dbp

Fot. Katarzyna Wróblewska

 

O sukcesie AZS UWM Olsztyn Lakers można posłuchać także w relacji przygotowanej przez Radio UWM FM >>> tutaj