„Potiomkinem” po Łynie!

płetwonurkowie w Łynie
Już po raz 14. śmiałkowie z całej Polski przybyli do Olsztyna, aby powitać wiosnę. „Skorpenowy spływ Łyną” i w tym roku dostarczył wielu wrażeń.

Największa impreza płetwonurków w Polsce odbyła się 18 marca. Uczestnicy przeszli pochodem z Kortowa na most przy ul. Tuwima, skąd o godz. 12 zanurzyli się w nurtach Łyny. Wydarzenie od lat przyciąga śmiałków z całej Polski i zagranicy. Można było spotkać uczestników m. in. z Warszawy, Rucianego Nidy, Łomży, Ostrołęki, a nawet Kaliningradu. Jak co roku uczestnikom nie brakowało kreatywności w przygotowywaniu przebrań . W Łynie można było zobaczyć pływającego minionka, parę młodą, diabła, Titanica i górę lodową, a nawet marynarzy z pancernika „Potiomkin”.

- Jestem już 4. raz i za każdym razem jest rewelacyjnie. Niesamowita atmosfera, relaks i zabawa wśród cudownych ludzi sprawia, że chce się tu wracać – mówi Michał Szanter z Olsztyna.

Pomimo niesprzyjającej pogody w prawie dwugodzinnym spływie brało udział ok. 250 osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwali olsztyńscy ratownicy. Kontrola jest wskazana, ze względu na zdarzające się wychłodzenia organizmu. Jak zatem powinno się przygotować, aby temu zapobiec?

- Przed wejściem do wody należy odpowiednio się ubrać, zjeść ciepły posiłek i pod żadnym pozorem nie pić alkoholu. Dobra forma fizyczna również pomoże w pokonaniu trasy. Potem zostaje już tylko dobra zabawa – doradza ratowniczka Natalia Kobylańska.

Spływ zakończył się na olsztyńskiej Starówce, przy moście św. Jana. Na uczestników czekał ciepły posiłek, a odpoczynek umilał występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo" oraz Sygnalistów Myśliwskich „Artemis". Rozstrzygnięty został również konkurs na najlepsze przebranie. Pierwsze miejsce zajęła ekipa „Potiomkina”, a drugie Skorpenowy Dowódca Sił Zbrojnych. Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary i upominki. Dzień pełen pozytywnych emocji zakończył się spotkaniem integracyjnym w „Kuźni Smaków” oraz zabawą w klubie AKP "Skorpena".

Głównym organizatorem 14. „Skorpenowego Spływu Łyną” był AKP „Skorpena”. Wydarzenie jest częścią akcji „Olsztyn Aktywnie".

 

Wioleta Wróbel – studentka, Fot: Kuba Wardęcki, Studencka Agencja Fotograficzna JAMNIK,

w kategorii