Rekrutacja na UWM tylko do 8 lipca

studenci siedzą na ławce
Przypominamy: jeszcze tylko kilka dni – do 8 lipca mają kandydaci na studia, aby zarejestrować się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

W tym roku na pierwszoroczniaków na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim czekają 74 kierunki studiów i 7,5 tysiąca miejsc. System Internetowej Rejestracji Kandydatów będzie aktywny do 8 lipca. Największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce, aby ułatwić kandydatom wybór uruchomiła wyjątkową kampanię promocyjną pt. „Trzy Główne Powody”.

Akcja „Trzy Główne Powody” ma pomóc niezdecydowanym w wyborze odpowiedniego kierunku studiów, a jest z czego wybierać. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski przygotował w tym roku 74 kierunki kształcenia. Do bogatej oferty dołącza geoinformatyka oraz ichtiologia i akwakultura.

— Oferowane kierunki są z praktycznie wszystkich obszarów nauki. Osoby o zacięciu artystycznym, pedagogicznym i osoby, które interesują się naukami przyrodniczymi, rolniczymi czy też medycznymi znajdą w ofercie coś dla siebie. — przekonuje Paweł Łojewski, kierownik Biura ds. studenckich.

Trzy główne powody, dla których warto studiować

Tym, którzy wciąż zastanawiają się, który kierunek wybrać, może pomóc kampania informacyjna przygotowana przez Biuro Mediów i Promocji UWM pt. "Trzy główne powody". W serii krótkich filmów studenci, absolwenci i władze uczelni przedstawiają główne zalety studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

— Co roku uczelnia organizuje dzień otwarty, podczas którego każdy może zobaczyć Uniwersytet i zapoznać się z naszą ofertą. Wskutek ograniczeń epidemicznych nie mogliśmy go zorganizować, a nie chcieliśmy oferować dłuższego wydarzenia online, ze względu na i tak długi czas spędzany przez uczniów przed komputerem. Dlatego zależało nam na tym, aby filmy miały krótką i zwięzłą formę — wyjaśnia Wioletta Ustyjańczuk, kierowniczka Biura Mediów i Promocji.

Jakie powody przemawiają za tym, aby podjąć studia właśnie na UWM?

Można je znaleźć na specjalnej stronie – glownepowody.uwm.edu.pl oraz na portalu rekrutacja.uwm.edu.pl. Zdecydowani mogą składać swoje aplikacje na IRK.uwm.edu.pl.

Jeden zdradzimy – to kampus w amerykańskim stylu. Kampus to perła w koronie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

— Wyjątkowe miasteczko akademickie i klimat w nim panujący jest niepowtarzalny. W Kortowie jest wszystko, czego potrzeba i tylko tu da się wypocząć po ciężkiej nauce — zachwala Paulina, studentka z Wydziału Humanistycznego.

Do dyspozycji studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego są akademiki położone nad malowniczymi jeziorami, stołówka oraz obiekty sportowe, w tym stadion, basen czy boiska do gry w piłkę nożną, siatkową czy koszykową. W sezonie letnim, studenci mogą korzystać w pełni z uroków zielonego kampusu, kąpiąc się czy pływając rowerem wodnym po Jeziorze Kortowskim.

Uniwersytet sprzyja też rozwijaniu pasji i zainteresowań. Taniec, śpiew, motocykle, nurkowanie czy drużyna z ligi rodem z Harrego Pottera. To tylko niektóre z propozycji wielu agend Akademickiego Centrum Kultury, do których mogą dołączyć studenci.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski posiada także własne media: radio studenckie, gazetę i telewizję, z których można dowiedzieć się, co dzieje się w kampusie. Rekrutacja otwiera drzwi do wszystkich atrakcji, które oferuje UWM.

Świadectwa maturalne i poprawki

— Ci kandydaci, którzy nie mają jeszcze świadectwa maturalnego, a chcą się zrejestrować, w systemie rejestracji (IRK) w rubryce nr świadectwa maturalnego powinni podać dowolną liczbę. Tę liczbę muszą jednak koniecznie poprawić przed 8 lipca – informuje Paweł Łojewski.

Na tych, którzy z różnych względów będą poprawiać wynik matury, czeka dodatkowa rekrutacja we wrześniu

— Ale nie obejmie ona już wszystkich kierunków — dodaje Paweł Łojewski.

W mijającym roku akademickim Uniwersytet uruchomił 8 nowych kierunków. Były to: analityka i zarządzanie publiczne, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, kryminologia, psychologia, chemia oraz filologie: angielska, germańska i rosyjska.

Ogłoszenie wyników naboru na rok akademicki 2021-2022 nastąpi 30 lipca.

opr. lek