„Skorpena” sprzątała Ukiel

opony i inne śmieci wyłowione z jeziora
Między innymi trzy komplety opon letnich znaleźli w jeziorze Ukiel płetwonurkowie z Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena”, którzy 2 kwietnia sprzątali dno olsztyńskiego akwenu.

"Wielkie sprzątania jeziora Ukiel" zorganizowała Fundacja Marcina Możdżonka, w latach 2004-08 zawodnika klubu AZS UWM. Celem jego fundacji jest propagowanie zdrowego stylu życia przez sport, głównie przez siatkówkę, a także promowanie ekologii.

Do akcji siatkarza, byłego wielokrotnego reprezentanta Polski, przyłączyli się członkowie Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena” wraz z płetwonurkami z Centrum Niezwykłych Nurkowań „Krokodyle”. Nurkowie posprzątali fragment dna jeziora Ukiel. A było co zbierać.

- Główne „trofeum” to 3 komplety opon letnich i 10-kilogramowy młot, a do tego mnóstwo plastików - butelek, kubków, sztućców, szkła i puszek po piwie. Sporo tego, chociaż było nas zaledwie kilku, bo zebraliśmy się spontanicznie - mówi Paweł Laskowski, wieloletni członek klubu i instruktor nurkowania.

Podwodne „skarby” trafiły na śmietnik. Mimo lodowatej wody, jak zawsze w takich przypadkach, można liczyć na skorpenowych płetwonurków.

- Dziękuje kolegom za wspólnego, pożytecznego nura i do następnego razu - mówi Paweł Laskowski.

A następny raz to tradycyjne wiosenne sprzątanie Jeziora Kortowskiego. Odbędzie się ono przed końcem kwietnia.

lek

Fot. Archiwum AKP „Skorpena”

w kategorii