Snowboardziści UWM na podium

Historyczny sukces sekcji narciarstwa i snowboardu: po raz pierwszy studenci UWM wrócili z Zakopanego z brązowym medalem w klasyfikacji drużynowej w snowboardzie na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Na przełomie lutego i marca w Zakopanem odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim oraz snowboardzie. Zawody snowboardowe zgromadziły ponad 250 zawodników z 30 polskich uczelni. Ze względu na słabe warunki śniegowe i przelotny deszcz organizatorzy byli zmuszeni rozegrać zawody w jeden dzień (piątek). Każdy miał tylko jeden przejazd kwalifikacyjny. Do finału przechodziło 42 najlepszych uczestników. Pierwszy z kortowiaków na 12. pozycji zakwalifikował się nasz trener i zawodnik Grzegorz Konecko, potem na 27. miejscu Bartłomiej Banasik oraz na miejscu 35. Marcin Kutek. Niestety dwóch oczek zabrakło, aby do finałowej grupy dostał się Jan Walczak (pozycja 44.). Zbigniew Terlikowski był 67.

Dziewczętom nie sprzyjało szczęście w tych zwodach, a trudne warunki dały im się we znaki. Organizator zadecydował, że kobiety startują po eliminacjach męskich, więc na bardzo ciężkiej trasie. Żadna z kortowianek niestety nie zakwalifikowała się do finału. Wymieniając w kolejności: Kaja Majewska 50, Wiktoria Szmit 59, Ania Kowalik 65, Aleksandra Waryszewska 68. Tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski i tak można zaliczyć do bardzo udanych. Trzech snowboardzistów w finałowej grupie dało nam 3 pozycję (tuż za Uniwersytetem Wrocławskim) w klasyfikacji drużynowej uniwersytetów i 10 w klasyfikacji generalnej wszystkich uczelni wyższych.

W zawodach narciarskich nasza uczelnia wystawiła 4 zawodniczki: Natalia Boradyn, Angelika Baranowska, Karolina Krzeszowska, Paulina Skiba i 4 zawodników: Kamil Klimczak, Paweł Trzak, Jan Walczak i trener Grzegorz Konecko. Ze względu na trudne warunki na trasie oraz brak rozjeżdżenia spowodowany brakiem śniegu, żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się wejść do finałów.

AMP-y to nie tylko twarda rywalizacja na stoku. To także wspaniała impreza, dzięki której jest szansa poznać i zintegrować się ze studentami z innych uczelni. Ceremonie wręczenia nagród odbyły się w klubie Dworzec Tatrzański, gdzie potem wszyscy wspólnie w bardzo dobrej atmosferze celebrowali zakończenie AMP.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w treningach i życiu naszej sekcji zapraszamy. To wy za rok możecie uczestniczyć w tym wspaniałych corocznym wydarzeniu !

Jan Walczak, Grzegorz Konecko

w kategorii