Student z UWM wśród najlepszych w Citi Virtual FinTech Hackathon

Zespół złożony ze studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz Uniwersytetu Gdańskiego zaprojektował najlepszy system do płatności mobilnych z kodem QR.

W mijającym tygodniu odbywał się Citi Virtual FinTech Hackathon, podczas którego studenci mogli wirtualnie tworzyć projekt, a także rozwijać umiejętności technologiczne. W trakcie imprezy jej uczestnicy mogli liczyć na wsparcie ekspertów Citi.

Zwycięskie zespoły dokładnie przeanalizowały aspekty bezpieczeństwa, wieloplatformowość, UX oraz zaplanowały dalszy rozwój. Dostarczyły również szczegółowe diagramy projektowe i makiety ekranów wyjaśniające consumer journey – mówi Piotr Nowak, Application Development Group Manager w Citi Solutions Center w Polsce i przewodniczący jury.

Najlepszy okazał się zespół, w którym znalazł się przedstawiciel Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Adam Kalista, współpracujący ze studentami z Uniwersytetu Gdańskiego: Jakubem Chełchowskim, Wojciechem Pietruszewskim i Jakubem Sieczyńskim.

Drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.