W świątecznym klimacie

artyści podczas świątecznego koncertu ACK
W bożonarodzeniowy klimat wprowadzili widzów artyści z Akademickiego Centrum Kultury UWM. Niemal wszystkie artystyczne agendy ACK zaprezentowały się 14 grudnia w przedświątecznym koncercie.

Przedświąteczny koncert to coroczny upominek, jaki społeczności akademickiej ofiarują zespoły artystyczne działające pod egidą ACK. Dla widzów to doskonała okazja, aby na jednej scenie zobaczyć Chór im. prof. W. Wawrzyczka, Akademicką Orkiestrę Dętą, Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo", Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Artemis". W tym roku dodatkową atrakcją była wystawa fotografii przygotowana przez członków Studenckiej Agencji Fotograficznej JAMNIK. Fotograficy z JAMNIKA są także autorami fotografii do kalendarza 2017 wydanego przez Akademickie Centrum Kultury.

- To piękny, radosny okres, a dzisiejszy koncert pozwolił nam tym pełniej przeżyć ten przedświąteczny czas. Dostarczyliście nam wyjątkowych przeżyć, za co wszystkim dziękuję – zwrócił się do artystów obecny na koncercie prof. Jerzy Przyborowski, I zastępca rektora, prorektor ds. kształcenia i studentów. Prorektor J. Przyborowski złożył także świąteczne  życzenia wszystkim uczestniczącym w koncercie.

Jak zaznaczył Krzysztof Podolak, dyrektor ACK, w tym roku formuła koncertu została poszerzona. Po raz pierwszy wzięli w nim udział także… członkowie Akademickiego Klubu Turystycznego.

- AKT ma w swoich szeregach artystów. W tegorocznym koncercie wystąpili dziewczyna grająca na harfie oraz chłopak grający na bębnie. Ten duet zaprezentował folklor irlandzki i zebrał rzęsiste brawa publiczności – mówił. K. Podolak.

Po raz pierwszy również widzowie obejrzeli występ sygnalistów myśliwskich „Artemis", grających przybywającym na koncert powitanie myśliwskie. Sygnaliści z „Artemis” zaprezentowali także wiązankę marszy myśliwskich.

Formułę swego wystąpienia rozszerzyły i „Wawrzyczki”, koncertując z towarzyszeniem kameralnego zespołu instrumentalnego.

Brawurowo zatańczyło „Kortowo”, prezentując widzom folklor warmiński i kurpiowski.

Dorocznym przedświątecznym koncertom ACK tradycyjnie towarzyszy akcja charytatywna. W tym roku pomoc otrzyma Przemysław Mroczkowski, członek Studenckiej Grupy Motocyklowej "Tabun", który od kilku lat zmaga się z guzem mózgu.

- Motocykliści to jedna rodzina, staramy się wspierać siebie wzajemnie. My sami nie jesteśmy jednak w stanie pomoc Przemkowi. Dlatego każda złotówka się liczy. I o dorzucenie się dziś do puszek serdecznie proszę – apelował o pomoc Piotr z grupy Tabun, który ze sceny, w stroju św. Mikołaja zwrócił się do widzów o wsparcie finansowe kuracji Przemka Mroczkowskiego.

W trakcie koncertu udało się zebrać ponad 2 tys. zł. Zebrane pieniądze posłużą na wsparcie terapii onkologicznej Przemka.

mah

prof. Jerzy Przyborowski, I zastępca rektora, prorektor ds.kształcenia i studentów występ sygnalistów z grupy "Artemis"występ sygnalistów z grupy "Artemis"występ chóru im. prof. W. Wawrzyczkawystęp chóru im. prof. W. Wawrzyczkawystęp członków AKT, folklor irlandzkiwystęp członków AKT, folklor irlandzkiwystęp zespołu "Kortowo"występ zespołu "Kortowo"apel członka grupy motocyklowej "Tabun"członkowie grupy motocyklowej "Tabun"
w kategorii