Wszystkie kierunki UWM

UWM zaprasza wszystkich do wirtualnych spacerów po kortowskim kampusie w perspektywie 360 stopni. Startujemy 22 czerwca!

Oglądaj >>>

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza wszystkich do wirtualnego spaceru po kampusie. Dzięki nagraniom w perspektywie 360 stopni zajrzymy do nowoczesnych laboratoriów, pracowni i sal wykładowych największego uniwersytetu w Polsce północo-wschodniej. Przewodnikami w tym wirtualnym spacerze są pracownicy i studenci UWM, którzy opowiedzą ci m.in. o wybranym wydziale i jak się studiuje w Kortowie. Do wybrania się na wirtualny spacer nie potrzebujesz specjalnej technologii ani wyszukanych aplikacji. Wystarczy zwykły smartfon, tablet czy komputer.

Aby obejrzeć film, należy wejść w link do filmu umieszczonego na kanale Youtube Telewizji Kortowo - serwis sam wykryje typ urządzenia i rozpocznie wyświetlanie nagrania. Jeżeli korzystasz ze smartfona, wystarczy obrócić telefonem, aby rozejrzeć się wokół, możesz też przesunąć obraz palcem.

Jeśli korzystasz z komputera, do rozglądania się posłuży ci kursor myszy, który wystarczy nakierować na film, wcisnąć lewy przycisk myszy i przesunąć w stronę interesującego cię kierunku. 

Film możesz zatrzymać w każdym momencie i przyjrzeć się nowoczesnym urządzeniom w pracowniach i laboratoriach.

Ale to nie koniec!

Jeżeli dysponujesz okularami 3D, możesz doznać pełni immersji i zanurzyć się w wirtualnym świecie niemal całkowicie!

Na ekranie smartfona, w prawym rogu wyświetli się znaczek okularów 3D, po jego naciśnięciu film dostępny będzie w wersji stereoskopowej. Ta wersja przeznaczona jest do współpracy ze specjalnymi okularami. Dzięki wyświetlaniu obrazu z dwóch różnych kątów, uzyskasz w pełni trójwymiarowy efekt.

Aby cieszyć się takim efektem, nie musisz posiadać okularów kosztujących kilka tysięcy złotych, wystarczą specjalne uchwyty do telefonu, warte kilkanaście złotych.

Wirtualne spacery są częścią akcji #kierunekUWM promującej zalety studiowania w zielonym kampusie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

w kategorii