Wystawa „Iwan Bunin w Polsce” w Bibliotece Uniwersyteckiej

plakat wystawy
Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. „Iwan Bunin w Polsce”. Symboliczne otwarcie odbędzie się 20 października (wtorek) o godz. 9.30 w holu Biblioteki Uniwersyteckiej.

O wystawie opowie opiekun merytoryczny prof. Iwona Anna Ndiaye z Instytutu Literaturoznawstwa UWM.

Wystawa prezentuje sylwetkę twórczą rosyjskiego emigranta i noblisty I. Bunina oraz związki pisarza z Polską. Wystawa skierowana jest przede wszystkim do literaturoznawców i emigrantologów, czytelników Biblioteki Uniwersyteckiej, studentów i pracowników UWM. Wystawa jest częścią międzynarodowej konferencji naukowej z cyklu „Luminarze Rosyjskiej Emigracji”, organizowanej przez Instytut Literaturoznawstwa UWM w dniach 26-27 października w Olsztynie.

Opracowanie merytoryczne wystawy: Iwona Anna Ndiaye, opracowanie graficzne: Paulina Anna Galanciak,(Biblioteka UWM, hol, p. I).