XV ROK AKADEMICKI UWM

To rok szczególny dla Uniwersytetu– obchodzimy XV-lecie. Jesteśmy dumni z naszego małego jubileuszu, tym bardziej iż mamy świadomość, że droga do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego rozpoczęła się już w szesnastym wieku.

 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski powstał w 1999 roku z połączenia Akademii Rolniczo- Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej  i Warmińskiego Instytutu Teologicznego, sięgającego swoją historią 1565 roku. O skomplikowanej, ale też bardzo ciekawej drodze do UWM pisze prof. Stanisław Achremczyk w artykule Myśl uniwersytecka na Warmii i Mazurach.

Proponujemy prześledzić piętnastoletnią historię Uniwersytetu za pomocą wystawy fotograficznej lub artykułów, zapisów chronograficznych i kronik filmowych;

2013

 

 

2012

 

2011

 

2010

 

2009

 

2008

 

2007

 

2006

 

2005

 

2004

 

X-LECIE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proponujemy też relację prasową i film dokumentujące uroczystość XV inauguracji. Zapraszamy również do świeżo otwartej Izby Pamięci UWM.

Z okazji jubileuszu przez cały rok akademicki będziemy mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach, które zaplanowano z myślą o rocznicy.
Za nami już koncert Piętnasta Jesień Uniwersytecka, pokaz wycinania hołubców, jubileusz studenckiego klubu nurkowego Skorpena,  Koncert Orkiestry Uniwersyteckiej, Świąteczny Koncert Jubileuszowy ACK, Koncert – Śpiewajmy Kolędy, Skorpenowy spływ Łyną, Koncert wiosenny dla przyjaciół a już wkrótce, o czym będziemy informować na bieżąco;
- Wystawa – Okiem studenta
- Piknik Nauki i Sztuki
- Koncert Uniwersytecki ACK – Filharmonia
- Koncert Wydziału Sztuki

w kategorii