Zespół Musica In Via laureatem „Srebrnego pasma”

Zespół Musica In Via
Zespół Musica In Via został doceniony podczas XIII Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Zdobył „Srebrne pasmo”.

Studentki Koła Artystyczno-Naukowego Musica In Via, działającego w Instytucie Muzyki Wydziału Sztuki UWM pod dyrekcją prof. Katarzyny Bojaruniec 20 stycznia 2018 r. wzięły udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie. Zespół zdobył dyplom laureata „Srebrne pasmo” oraz nagrodę – puchar dyrektora artystycznego konkursu. Jest to kolejna nagroda dla zespołu. Poprzednią zdobył w 2017 r. na XIII Kaszubskim Festiwalu Muzyki Chóralnej i Regionalnej w Żukowie (Złoty Dyplom, puchar i nagroda prezesa Związku Chórów i Orkiestr dla najlepszego dyrygenta).

Zespół Musica In Via działa na Wydziale Sztuki od 2011 r. Repertuar chóru obejmuje muzykę dawną i współczesną, ze szczególnym uwzględnieniem utworów sakralnych polskich kompozytorów współczesnych. W ostatnich latach dokonał kilku prawykonań utworów zmarłego w 2015 r. prof. Lucjana Marzewskiego: Krzyżu Święty, Popule meus, U jeziórecka zimna wódecka, Oj z góry z góry koniku brunny, Sway, Ave Maria oraz utworu Katarzyny Bojaruniec: Non omnis moriar, poświęconego pamięci kompozytora. Zespół aktywnie i z powodzeniem bierze udział w licznych przedsięwzięciach muzycznych lokalnych i ogólnopolskich. M. in. w październiku 2017 r. chórzystki wraz ze swoją dyrygentką uczestniczyły w warsztatach naukowo-artystycznych z projektu „Polskie pieśni hymniczne w 90. rocznicę Hymnu Państwowego" związanego z historią Mazurka Dąbrowskiego i innych polskich pieśni hymnicznych realizowanych przez Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Olsztynie.

kb, fot. A. Sikorska

w kategorii